Paylaşım Call of Duty: Warzone İki Haftadan Daha Kısa Bir Sürede 30 Milyon Oyuncuya Ulaştı!

Syd

Malzeme arıyorum.
Forum Yöneticisi
20 Mar 2020
4
4
20
Gümüş
0
Altın
0
Elmas
0
Herkese merhaba değerli Obigamer üyeleri. Biliyorsunuz ki, yakın bir tarihte çıkmış battle-royale oyunu Call of Duty: Warzone'u biliyorsunuzdur. Eğer ki oyunu tam olarak bilmiyorsanız, yaptığımız Call of Duty: Warzone incelemesine bir göz atabilirsiniz. Çıkmasından bir müddet sonra Warzone, yaklaşık iki haftadan daha kısa bir sürede 30 milyon oyuncuya ulaştı ve rekor kırdı. Apex Legends'a göre çok daha fazla oyuncusu olan Warzone, büyük bir başarı elde etti.

call of duty 1.jpg

Diğer rakiplerine göre oldukça önde ilerliyor

Warzone, çoğu özelliği ile ilk çıktığında çoğu oyuncunun gözünde iyi bir izlem bırakmıştı. Diğer rakip oyunlara göre daha iyi bir performans sergileyen Warzone, ne kadar başarılı olduğunu yaklaşık iki hafta içerisinde almış olduğu oyuncu sayısıyla göstermiş oldu. Apex Legends, çıktığı ilk hafta 25 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Şubat 2019 içerisinde gayet iyi bir izlenim oluşturmuş olan Apex, ne yazık ki Warzone kadar yükseğe çıkamadı. Ancak bu iki oyunu birebir karşılaştırmak, elbet iyi bir seçenek olmaz. Sonuçta ikisi de birbirinden farklı özellikler içermek. Her ne olursa olsun Warzone, çok daha iyi özelliklere sahip bir battle-royale oyunu.

call of duty 2.jpg

Call of Duty: Warzone, nasıl bu kadar büyük bir başarı elde etti?

Warzone, harika grafikleriyle, oyun-içi sistemleriyle, 60-100 kişilik oyun lobileriyle ve birebir çatışmalarıyla rakiplerini çok daha çabuk geçti. Bu özelliklere sahip olan bir oyunun ücretsiz olması da oyuncuları oldukça sevindiriyor ve oynamaya teşvik ediyor. Başında Activision ve tanıdığımız Call of Duty serisi Modern Warfare'in yapımcısı İnfinity Ward olunca, oyuncuların firmaya güveni de artıyor. Bu yüzden tanınmış bir firma, çok daha büyük bir başarı yakalayabiliyor. Öyle ki oyuna tek kişilik mod da eklendiği için oyuncular çok daha heyecanlı ve çok daha rekabetçi bir tavır sergiliyor. İşte bir battle-royale başarısı ancak böyle olurdu.

call of duty 3.jpg

Evet değerli Obigamer üyeleri, anlattığımız gibi Warzone gayet başarılı bir battle-royale oyunu. Öyle ki, 30 milyon oyuncuya gerçekten çok kısa bir sürede ulaşması hiç şaşırtıcı değil. Umarız ki oyun çok daha fazla bir oyuncu kitlesine sahip olur ve geliştirici firma oyuncuların isteklerini yerine getirmeye devam eder. Herkese iyi günler, iyi oyunlar dilerim.