Rehber Minecraft Gizli Kapı Nasıl Yapılır?

Minecraft Gizli Kapı Nasıl Yapılır?
Hazinelerinizi hem hırsızlardan hem de arkadaşlarınızdan koruyun!

Minecraft'ta macera dolu harika bir gün geçirdiniz ve kendinize ışıltılı bir zümrüt getirdiniz. Seni şanslı! Şimdi, onları güvende tutmak için nereye koyuyorsun? Lav havuzunda mı? Şakanın sırası değil Steve!

Eğer değerli eşyalarınızın kaybolmasını istemiyorsanız, onları gizli bir kapının arkasına koymayı denemelisiniz. Her seferinde delinmesi ve yeniden yapılması gereken bir toprak duvardan bahsetmiyorum. Hayır, yıl 2019 arkadaşlarım, 2009 değil. Değerli eşyalarımıza erişmek istediğimizde çamurlu muştalar almaktan çok daha iyisini yapabiliriz! Öncelikle, Minecraft dünyasında yeniyseniz, temellerden başlamakta fayda var. Minecraft'ta gizli kapılar oluşturmak için beş farklı yöntem izleyeceğiz, her seferinde zorluk artacak, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar birçok yöntemle karşılaşacaksınız. Bunu okurken yanınızda dolandırıcı olmadığına dikkat edin, gizli olmak iyidir!

ACEMİ
Gizleme dünyasına yolculuğumuza basit bir soru ile başlıyoruz. Aşağıdaki resimde ne görüyorsunuz?

Tamam, Steve. Evet, bu bir resim. Herkes sana ve kocaman beynine bir alkış veriyor. Fakat bu tablo aynı zamanda bir kapı olduğu için fazla ukala kapılmayın. Anladım! Göremiyor musun? Bütün mesele bu. Resim duvarda bir odaya açılan bir delik üzerine yerleştirilir. Seni çakkal seni!

Aşağıdaki resimlerdeki talimatları izleyerek kendi boya kapınızı yapabilirsiniz.

AMATÖR
Resimlerin ardına gizlenmiş odalarla ilgili büyük bir sorun var. Minecraft hırsızlarının çabucak anlayacağı iyi bilinen bir numara. Daha iyi koruma için yakındaki bir kapıyı açan gizli bir düğme ekleyerek güvenliğinizi artırmak isteyeceksiniz. Öncelikle, bir demir kapı oluşturun ve görülemeyeceği bir yere koyun. Belki de yeni kurduğunuz resmin arkasına koyun. Daha sonra, demir kapıyı açacak bir düğmeye ihtiyacınız var. Ayrıca görüş dışında bir yere gitmesi gerekiyor. Aşağıda koymuş olduğumuz video size rehber niteliği taşıyor, izleyelim görelim.

Demir kapınızı ve düğmenizi aldıktan sonra, sadece onları bağlamanız gerekir. Düğmelerin kapıya güç vermesi için ikiye aralarına bir miktar kızıltaş tozu yerleştirin. hmm, umarım. En iyisi, çalıştığından emin olmak için bir deneme çalıştırması yapmak.

Son adım kızıltaş tozunu bir duvarın arkasına gizlemek. Aksi halde, düğmenin nerede olduğu ve gizli bir kapıya güç verdiği gerçeği ortaya çıkar. Bitti? Artık geçilmez bir kaleye sahipsin. Değerli ürünlerimizi şimdi bulmaya çalışın, aptallar! Aslında, en iyisi varsayımsal hırsızlara "aptal" deme. Onları cesaretlendirmek istemiyorum… Daha az zaman harcayalım ve onun yerine gizli bir piston kapısı açmayı öğrenmeye odaklanalım.

Yapışkan piston kullanmanız gerektiği için evinizi güvenceye almak biraz zorlaşıyor. Ama endişelenme! Aşağıdaki resimlerde gizli bir piston kapısının nasıl yapılacağını tam olarak ana hatlarıyla açıkladım (ancak isterseniz tercih edebileceğiniz bir video öğretici olabilir).

UZMAN
Yukarıda yaptığımız gizli piston kapısı ile ilgili büyük bir sorun fark etmiş olabilirsiniz. Evet, kol her şeyi veriyor. Düğmeyle yaptığımız gibi bir nesnenin arkasına saklamayı deneyebilirsiniz. Ancak piston kapağını daha iyi gizlemek için bazı gelişmiş redstone devreleri kullanmamız gerekir.

Başlamak için iyi bir yer Rogue Fox’un gizli bir piston kapısı için görünmez bir düğme yapma rehberidir. Gereken redstone devresi yeterince basittir, ancak bir damlalık, bir hazne ve bir redstone karşılaştırıcısı eklerken daha karmaşık hale gelir. Videoyu izlediğinizden emin olun:

BÜYÜCÜ
Ne düşündüğünü biliyorum. Gizli kapılar nasıl daha karmaşık hale gelebilir? Bunu McMakistein'e sor. “İnsanların aklını uçurmak” için her türlü saçma makineyi yapan Avusturyalı Minecraft oyuncusu. Bu muhtemelen göreceğiniz en muhteşem gizli kapıları içeriyor:

Bunlardan biri, eksik bir kitap ekleyerek açtığınız bir kitaplığa sorunsuz bir şekilde yerleştirilmiştir. Bir diğeri, aşağıya ışınlanmak için etrafınıza ateş çemberi çizerken cadı gibi hissetmenizi sağlar. McMakistein'in ilk beş gizli kapısını aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Ama bu onların en iyisi bile değil. Daha yakın zamanda, McMakistein, bazıları Harry Potter dünyasından ilham alan beş kapı daha yaptı. En sevdiği şey Diagon Yolu'na girdiği gibi tuğlayı tuğla açan taş duvardır. Sihirli bir değnek ile aç! Kalıcı kafatasından hala acı çeken biri, platforma 9 ve real gerçek hayatta erişmeye çalışmaktan zarar gördüğünden en çok etkilendim.

Hazinelerin bir daha asla çalınma riski altında olmamalı! Hırsız normal bir Obigamer.com okuyucusu değilse hiç şansı yok! Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere, hoşça kalın!

- ÇEVİRİ KONUSUDUR.