Paylaşım PlayStation Store İndirimleri Türkiye İçin Kapatıldı!

Syd

Malzeme arıyorum.
Forum Yöneticisi
20 Mar 2020
4
4
20
Gümüş
0
Altın
0
Elmas
0
Geçtiğimiz son 2 gün içerisinde PlayStation Store içerisinde Türkiye'de bulunan indirimler kaldırıldı. Bunun üzerine de Türk kullanıcılar her yerden şikayetlerini bildirmeye başladılar. Gerek şikayet, gerek bildirme gerekse sosyal medyadan çağrışım yapma gibi durumlarda bulundular. Ancak nedeni bilmezdir ki, Sony indirimlerini Türkiye dışındaki çoğu ülkede devam ettiriyor.

playstation 1.jpeg

Kullanıcıların isyanı devam ediyor

Türkiye içerisindeki çoğu PlayStation kullanıcısı bu olaya isyan etti ve çoğu sosyal ağdan düşüncelerini anlattılar. Özellikle de çoğu kullanıcı, bu durumun düzelmemesi halinde başka bir konsola geçiş yapacaklarını ve oyun dünyasına oradan devam edeceklerini bildirdi. Sorun şu ki: Sony, sosyal medya üzerinden yazılan yazılara ve sorulara yanıt vermemekte. İşte bu yüzden çoğu kullanıcı isyana ve boykota devam ediyor.

İndirimlerin kaldırılmasıyla ilgili bir sorun daha şu: PlayStation Mağaza'daki "indirimler" bölümü de kaldırıldığı için herhangi bir indirimi bulma söz konusu dahi olamıyor. İnternet sitesi üzerinden girildiğinde ise "bu içeriğe şu anda ulaşılamıyor" hatası gelmekte. Eğer Sony, bu olayla ilgili bir açıklama yapmazsa çok büyük sorunların çıkabileceği mümkün durumda. Şimdi ise, altta verilen görsellerden insanların tepkilerini görebilirsiniz.


tepki 1.jpg


tepki 2.jpg


tepki 3.jpg


tepki 4.jpg

Yukarıda da gördüğünüz üzere insanlar bu duruma oldukça sinirli ve tepkili. Ben de bir kullanıcı olarak bu olaya cidden kızmış durumdayım. Eğer ki bu sorun düzelmezse, Sony'nin bayağı bir kullanıcı kaybedeceği ön görülebilir. Umarız ki en yakın zamanda Sony, bir açıklama yapar da olayı açıklığına kavuşturur. Herkese iyi günler, iyi oyunlar dilerim Obigamer üyeleri.