Xiaomi Note 8 Pro İnceleme!

EmirhanSHN

Marangoz
Uzun zamandır piyasada olan Xiaomi yeni amiral gemisi çıkartarak ününe ün kattı!
Çin'in IPHONE'si olarak geçen Xiaomi kısa sürede bayağı mesafe kat etti.
Ekli dosyayı görüntüle 360
Son dönemde piyasaya sürülen iPhone 11, Samsung note10 gibi amiral gemilerinde en dikkat çeken özellik tabikide kamera Xiaomi de bunlardan ilham alarak 4 kameralı yeni amiral gemisini yayınladı ana kamerası 64MP çözünürlüğünde ve f/1,8 diyafram açıklığında olan telefon alanında çığır açan ISOCELL Bright GW1 sensörünü kullanıyor. Ön kamera ise 20 MP ve f/2.0 değerlerinde.
Xiaomi kamera kalitesini kullanıcılarına çok uygun bir fiyata telefonu öne sürüyor. Artık neredeyse çoğu telefonda olan geniş açılı çekim, makro çekim, derinlik(portre) çekim ve 64MP kamera ile elimize geliyor. Cihazımızda 4 adet kamera olduğu için fotoğrafların boyutu epey fazla 25MB gibi o yüzden 128GB almanız sizin yararınıza olur, çok fazla fotoğraf çekmeyebilirsiniz. Fotoğraf kısmında Xiaomi kullanıcılarını mutlu etti fakat videoda hiç öyle olmadı. Özellikle düşük ışıkta çekilen videolar, canınızı sıkabilir. 960FPS 720p ağır çekim yapabilen cihazda 120FPS 1080p seçenekleri bulunuyor.
Biraz telefonun resim, videolarına bakalım!
Ekli dosyayı görüntüle 363
Ekli dosyayı görüntüle 364
Ekran ve tasarım olarak ise redmi note 8 pro 6.53 inç boyuntu ile karşımıza çıkıyor. 2340 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor. Ve telefonda corning gorilla glass 5 bulunuyor. Tam bir koruma canavarı! Telefonun alt kısmında 3.5mm lik kulaklık girişi, USB-C Note 8 Pro nun ise kontrol tuşları sağda bulunuyor.
Donanıma gelirsek 6GB RAM ve 64/128GB hafıza seçeneklerine sahip olan Redmi Note 8 Pro'nun en önemli noktası işlemcisi 8 çekirdekli olan Helio G90T ile geliyor. Fiyatı ise yurt içinde 2500₺ ye satın almak mümkün. Şarj olarak 4500mAh Bataryası bulunuyor 18 W hızlı şarj ile. Ben bir xiaomi note 5 kullanıcısı olarak xiaomi den çok mutluyum kesinlikle bir gün herkes Xiaomi li olacak 💒
Eğer çok fazla fotoğraf çekeceğim ben derseniz 128GB almanız sizin faydanıza olacaktır ama ha ben gene çok fotoğraf çeker sonrada silerim veya başka bir yere yüklerim derseniz 64GB sizin işinizi görecektir.

Umarım konu faydalı olmuştur.
İyi Forumlar!